پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۱۵ آذر ۱۴۰۰[ه.ش]
1 جمادی الاول 1443[ه.ق]
2021 Dec 06[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی بابلسرخبر - کد : 96084 مورخ:[1399-11-25 17:56:01] چاپ

نمکی:کرونای انگلیسی در کشور در حال چرخش است
روزهای سختی در پیش داریم

 وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس کرونای انگلیسی در کشور چرخیده است، گفت:‌روزهای سختی در انتظار ما بوده و باید خود را آماده کنیم.

 

نمکی:کرونای انگلیسی در کشور در حال چرخش است/ روزهای سختی در پیش داریم
 

به گزارش بابلسر خبر:به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، سعید نمکی، وزیر بهداشت در اجلاس رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اشاره به وضعیت کرونا در کشور، بیان داشت:ویروس کرونا یکی از با اقتدار ترین نظام های بهداشتی دنیا را در اروپا به زانو درآورده است.

نمکی با اشاره به شناسایی یک مورد ابتلا به ویروس انگلیسی در تهران که یک خانم 71 ساله بوده است، بیان داشت: مورد دیگر در هشتگرد استان قزوین بود و این دو مورد نشان می‌دهد که ویروس جهش یافته کرونا در کشور چرخیده است و این زنگ‌ خطر جدی در مدیریت کرونا بوده که آغاز شده است.

وی با هشدار به این موضوع که روزهای سختی در انتظار ماست و باید خود را آماده کنیم،ادامه داد:روش مبارزه با ویروس جدید و جهش یافته کرونا با ویروس ووهان هیچ تفاوتی ندارد و باید دستورالعمل‌های توصیه شده را رعایت کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به قرمز بودن وضعیت شهرها در استان خوزستان، گفت:‌رعایت پروتکلها  در این استان و به ویژه در شادگان به زیر 10 درصد و تقریبا به صفر رسیده است.

نمکی با اشاره به قدرت بالای سرایت پذیری ویروس و افزایش احتمال مرگ و میر آن، ابراز داشت:‌ممکن است حتی در داخل کشورمان با موتاسیون‌های جدید روبرو باشیم یا از کشورهای همسایه شاهد ورود موتاسیون جدید ویروس باشیم.

وی با اشاره به تمهیدات جدید برای مقابله با کرونا در کشور، خاطرنشان کرد: باید تست‌های کرونا و تست رپید را افزایش دهیم و اگرتست سریعو تست پی سی آر نیز منفی بود بیماران تست منفی را هم رها نکرده و کنترل کنیم.

 

 

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی بابلسرخبر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.